7 kez ameliyat olan depremzede İsmail Göçek’ten konteyner talebi

Maraş merkezli depremlerin ardından 7 kez ameliyat geçiren depremzede İsmail Göçek, enfeksiyon kapma riskine karşı konteyner talebinde bulundu. Depremde Pazarcık’a bağlı Şahintepe Mahallesi’nde enkaz altında kalan Göçek, 2 bacağından yaralanmıştı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Rukiye Adıgüzel’in haberine göre, depremde bacaklarının üzerine yıkılan tavanın altına kaldığını belirten Göçek, depremden 5 saat sonra aile ve komşularının kendisini enkaz altından çıkardığını aktardı. Enkazdan çıkarıldıktan sonra hastaneye götürüldüğünü ve şu ana kadar 7 defa ameliyat geçirdiğini belirten Göçek, hastaneye gidip gelirken çok zorlandıklarını söyledi.

‘EN UFAK YAĞMURDA ÇADIRI SU BASIYOR’

Sağlık probleminden kaynaklı çadırda zorlandığını belirten Göçek, en ufak bir yağmurda çadırı su bastığını söyledi. Kaymakamlık ve belediyeye konteyner talebinde bulunduğunu fakat kimsenin ilgilenmediğini söyleyen Göçek, “Devlet dairelerine gidiyoruz, ‘e-Devlet üzerinden yap’ diyor. E-Devlet’ten yapıyoruz, ‘Buraya gelin’ diyorlar. Biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Bir sonuç çıkmıyor. Bir konteyner verilse bundan daha iyi olur. Tek isteğimiz buydu ama o da maalesef olmadı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir