Alparslan Büyük Selçuklu 51.bölüm fragmanı: ‘Düşünü kurduğum gerçeğe dönüşecek!’

TRT1’de birbirinden görkemli sahneleriyle izleyenlerde hayranlık duygusu uyandıran Alparslan Büyük Selçuklu 51.bölüm fragmanında izleyenler Sultan Alparslan’ın sözlerine pür dikkat kesildi. Kararlı, kendinden emin, dimdik bir duruş gösteren, yenilmezliğini ve sarsılmaz yapısını konuşturan Sultan Alparslan’ın ifadeleri izleyenlere bir kez daha helal olsun dedirtti.

Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanında Sultan Alparslan, ‘Allah, kavimlerden bir kavim yarattı. Coşkuyu, cesareti, adaleti ve merhameti adımızın yanına yazdı. Türk oldu adımız! Pak kılındı alnımız. Ben Çağrı Bey oğlu Muhammed Alparslan. Bana kalan mirası sırtladığım, devlet kuşağını kuşandığım gündür. Gayrı düşünü kurduğum her şey bir bir gerçeğe dönecek. Geçtiğimiz her yer bizim rengimize boyanacak. İslamın sancağını benim milletim taşıyacak. Herkes bilsin ve unutmasın ki, ok ve yayın gölgesinde ezeldeki ahdime sadığım. Ben Allah’ın kulu ve resulünün ayağının altına serilen toprağım.’ şeklinde ifadelere yer verdi.

Yönetmenliğini Sedat İnci’nin ve yapımcılığını, senaristliğini ve proje tasarımını Emre Konuk’un üstlendiği Alparslan Büyük Selçuklu 51.bölümüyle 10 Nisan Salı tarihinde saat 20:00’da TRT1’de yayına girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir