Destici’den Ersan Şen yorumu: Uzun zamandır cumhurbaşkanı aday adayı gibi çalışıyordu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti’nin Millet İttifakı’nda yarattığı aday belirleme krizi hakkında konuştu.

Partisinin genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında değerlendirmelerde bulunan Destici, “İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmasından da memnuniyet duyabiliriz” ifadelerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Halen aynı düşüncedeyim. Bu konu üzerinde İYİ Parti’den herhangi birisiyle bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olması da uygun olmaz. Yarın Altılı Masa, Beşli Masa açıklamasını yapar, artık İYİ Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse, ondan sonra hem İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşmesi etik olur hem de bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum.”

ERSAN ŞEN YORUMU: HEYECANLANDIRMIŞ GÖZÜKÜYOR

Destici, hukukçu Ersan Şen’in cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruyu “Ersan Şen hoca uzun zamandır cumhurbaşkanı aday adayı gibi çalışıyordu. Altılı masada yaşanan bu süreç biraz Ersan hocayı heyecanlandırmış gibi gözüküyor” diye yanıtladı. Seçimin ilk turda bitip bitmeyeceğine yönelik soruya da Destici, “Seçim ilk turda Cumhur İttifakı lehine biter” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Sofra büyümek zorunda, bunu kimse durduramaz” sözlerine ilişkin konuşan Destici, “Peki kimi davet edecek, kimi oturtacak, ziyaretlerine baktığında bunu görüyoruz. Depremde açıkça devlet düşmanlığı yapmış, ‘Bu devlete düşman olmak gerekir’ diyen sözde milletvekili ama terörist olan insanları ya da partilerini davet ediyor. Yarın eğer masadan adaylığı resmi olarak açıklandığında göreceğiz ki; PKK’nın siyasi şubesi HDP’nin de kapısını çalacak ve onu da masaya davet edecek.” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir