Peter Schiff Çok Fazla Düzenlemenin Krizi Tetiklediğini Düşünüyor

ABD’de yaşanan bankacılık krizinin atlatılması ve her şeyin rayına koyulması için çalışmalar sürerken Peter Schiff konu hakkındaki görüşlerini Tweet’ledi.

ABD‘deki bankacılık krizi birkaç bankaya sıçradı. Bununla birlikte SEC ve FDIC konu hakkında önlem almaya çalışıyor. Konu hakkında eski banka sahipi Peter Schiff yorumlarda bulundu.

Peter Schiff Çok Fazla Düzenlemenin Krizi Tetiklediğini Düşünüyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük bankaların yakın zamanda düşüşü ve federal müdahale ihtiyacı, sorun yaşayan ekonomiye nasıl en etkili şekilde müdahele edilmeli tartışmalarını gündeme getirdi. Önde gelen ekonomist Peter Schiff, olayı 2008 mali kriziyle karşılaştırdığında, artan bankacılık düzenlemelerinin mali krizin kötüleşmesine sebep olduğunu düşünüyor.

Bir grup ekonomist tarafından Silicon Valley Bank’ın (SVB) daha derin bir analizi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 190 bankanın mudilerin neden olduğu bir çöküş riskiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu. Merkez bankalarının kaleme aldığı para politikalarının devlet tahvili ve ipotek gibi uzun vadeli varlıklara zarar verebileceği ve bankalar için zarar yaratabileceği vurgulandı.

Ekonomist Schiff açıklamalarında şunları söyledi:

Ancak 2008 Mali krizini yaşamamızın bir nedeni, çok fazla hükümet düzenlemesi olmasıydı. Bu yüzden bu kriz daha da kötüleşecek.”

2008 mali krizi, konut piyasasının çökmesinden kaynaklandı. Ancak Schiff, krizin “çok fazla hükümet düzenlemesinden” kaynaklandığına inanıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir