Uzman: Nisan’da Bu 3 Kripto Paradan Uzak Durun!

Kripto para piyasası, çok sayıda yüksek potansiyelli projeye sahip olsa da, bazılarından kaçınmak faydalı olabilir. Crypto Ratings gibi derecelendirme platformlarına göre, Nisan ayında işlem yapmaktan uzak durulacak altcoin’ler şu şekilde…

Nisan ayında uzak durmanız gereken 3 kripto para projesi

Polkadot (DOT) ekosisteminin neredeyse aynı kod tabanını kullanan ve ‘kanarya ağı’ olarak adlandırılan üretim öncesi bir Blockchain versiyonu olan Kusama (KSM), sonunda Polkadot’ta konuşlandırılacak yeni özellikler için deneysel ve geliştirme ortamı olmayı hedefliyor. Fakat, derecelendirme platformlarına göre Nisan ayında teknik açıdan zor bir dönem geçirecek.

Bununla birlikte, KSM’nin benimsenmesi ve teknoloji geliştirmesi, geçen ay neredeyse hiç haber olmaksızın ‘çok zayıf’ (E-) olarak derecelendirildi. Kripto paranın piyasa performansı ‘zayıf’ bir puan (D+) aldı.

ABBC (ABBC)

Yetersiz teknolojiye ve benimsemeye (E-) ve piyasa puanına sahip bir başka proje, yüz tanıma ile entegrasyonu kullanarak güvenli işlemlere izin vermeyi amaçlayan ve Alaaddin Pro ve Aladdin Wallet gibi kripto hizmetleri sunan bir Blockchain platformu olan ABBC (ABBC).

Bu vaatlere ve Aladdin Exchange’de yeni bir staking portalının başlatılmasına rağmen, CoinMarketCap verileri şu anda ABBC’nin yalnızca 62 yatırımcısı olduğunu gösteriyor.

Mina Protocol (MINA)

Bu arada, dünyanın ilk sıfır bilgili (ZK) Blockchain’i olma hedefiyle gizliliği koruyan bir ağ geçidi inşa eden Mina Protocol (MINA), adil piyasa ivmesi nedeniyle önceki iki varlıktan daha iyi bir piyasa performansı notu aldı.

Öte yandan, ZK teknolojisi hakkındaki aşırı ilgiye rağmen, teknolojisi ve benimseme derecesi yalnızca biraz daha iyi ancak yine de “çok zayıf” bir E+ puanıyla. Yazım sırasında MINA, son 24 saatte göre %4 düşüşle 0.7895 dolardan işlem görüyor.

Bu hafta neler dikkat edilmeli?

Mart başında piyasadan ayrılan 50 milyar dolarlık, gidişatı karanlıkta bırakmaya devam ediyor. Ayrıca bu hafta, Bitcoin fiyatı 2022 ayı piyasasını tamamen terk edebileceği önemli bir aylık kapanış için hazırlanıyor. Makro ekonomiden sürprizlerle geçen bir hafta boyunca BTC, Fed’in kararlarına ve ilgili yorumlara tepki vermek için çok zaman harcadı.

Bitcoin şu anda Mart ayı için %20 kazanç elde, bu da önümüzdeki günlerin çok yıllı düşük seviyelerden devam eden toparlanmanın gücüne karar vereceği anlamına geliyor. Ayrıca, geçen haftadan farklı olarak, Mart ayının son günlerinin ABD makroekonomik alanından sürprizler sunması planlanmıyor.

Devam eden bankacılık krizindeki herhangi bir yeni gelişme, karışıma belirsizlik katacaktır ve risk orada. İfas eden Silicon Valley Bank (SVB) bir gecede bir alıcı bulurken, iflaslar Avrupa’ya yayılıyor.

Kriptokoin.com olarak Bitcoin ve Ethereum’da bu hafta izlenmesi gereken sıcak gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir