AFAD’dan son dakika Zonguldak açıklaması: Bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Zonguldak’taki heyelanda 21 personel göçük altında kalmıştı! Bakanlık, Valilik ve AFAD’dan son dakika açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Zonguldak’ta etkili olan yağışın ardından dün saat 19.00 sıralarında Perihan Çakar (82) ile oğlu Sait Çakar’ın (51) yaşadığı ev, heyelan sonucu kayan toprağın altında kaldı. İhbarla üzerine ekipler, arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Çalışmalar sürerken, 2’nci heyelan yaşandı. Bu kez AFAD ve itfaiye personelinden oluşan 21 kişi, göçük altında kaldı. Bölgeye Türkiye Taşkömürü Kurumu madencileri sevk edildi.

21 personel kurtarılırken, bölgedeki evler tahliye edildi. Enkazdaki anne ile oğlunu kurtarma çalışmaları ise günün ilk ışıkları ile yeniden başladı. Öte yandan kurtarılan personelden 15’ni taburcu olduğu, 6’sının ise hastanede tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

BİR KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeden acı haber geldi. AFAD, toprak altına kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu.

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 9 Aralık 2023 tarihinde Zonguldak ilimiz merkez ilçesi Asma Mahallesi’nde iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüş, 2 vatandaşımız göçük altında kalmıştır.

Arama kurtarma çalışmaları sonucunda bir vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmış olup, göçük altında kalan 1 vatandaşımızı arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Gelişmeleri takip ediyoruz.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x