CHP’de yeni Parti Meclisi’nin ilk toplantı tarihi belli oldu

38. Olağan Kurultayı’nı tamamlayan CHP’de, yeni Parti Meclisi (PM) ilk toplantısı, 11 Kasım Cumartesi yapılacak. Partiden yapılan açıklamada MYK üyelerinin ise “Parti Meclisi toplantısından sonraki günlerde belirleneceği” bildirildi.

AA’nın aktardığına göre CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın ardından yeni Parti Meclisi (PM) ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi yapacak.

“MYK üyeleri PM toplantısından sonra belirlenecek”

CHP’den yapılan açıklamada, bazı mecralarda CHP’nin MYK üyelerinin belirlendiğine ilişkin listelere yer verildiği, haberler yapıldığı belirtildi. Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, “CHP’nin MYK üyeleri, cumartesi günü gerçekleştirilecek Parti Meclisi toplantısından sonraki günlerde belirlenecek ve resmi olarak ilan edilecek” ifadesi kullanıldı.

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçiliyor

4 Kasım’da “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla başlayan ve genel başkan değişimiyle bir devri kapatan CHP 38. Olağan Kurultayı’nda, 60 üyeli Parti Meclisi (PM) ve 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu belirlenecek.

Özgür Özel’in genel başkanlığa seçildiği Ankara Spor Salonu’ndaki kurultayda partinin kurultayın ardından en yetkili organı olan PM belirlenecek. Genel başkanlık seçimi için oy kullanan 1366 delege, 60 kişiden oluşan PM üyelerinin seçimi için de sandık başına gidecek. Bu kapsamda, PM üyeliği seçimleri için aday başvuruları Kurultay Divanı’nca kabul edilecek. Adayların sıra numaralarının belirlenmesi ve seçim için hazırlıkların tamamlanmasının ardından akşam saatlerinde PM üyelerinin seçimine geçilecek. Delegeler, kurultayın PM üyelerinin yanı sıra 15 kişiden oluşan YDK’nin üyelerini de seçecek.


TIKLAYIN – CHP 38. Olağan Kurultayı’nda 2. gün: Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçiliyor

TIKLAYIN – Özgür Özel’in PM’sinde “Zoom” toplantısına katılanlar yer almadı; Kılıçdaroğlu MYK’sından üç isim yeniden PM’ye girmeye aday

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’nu destekleyen delegelerin bir kısmı kurultayın ikinci gününe kalmadı

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu dönemi bitti, yeni CHP Genel Başkanı Özgür Özel!

TIKLAYIN – Özgür Özel’den zafer konuşması: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, ailesi, öğretmenleri ve delegelere teşekkür etti

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI – CHP’de 13 yıllık Kılıçdaroğlu dönemi seçim sandığında değil, kurultay sandığında kapandı; Özel-İmamoğlu dönemi başladı

TIKLAYIN  – Özgür Özel kimdir: Eczacılıktan, İmamoğlu’yla el ele CHP Genel Başkanlığı’na

TIKLAYIN | CHP’de yeni A Takımı’nı oluşturacak 60 kişilik PM belli oldu

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x