İslam Memiş “Bir Sabah Aniden Açıklayacaklar” Dedi: Altın Fiyatlarında Yaşanacak Tarihi Gelişmeyi Erkenden Duyurdu!

2023 yılının son bölümünde hızlı bir yükseliş serisi yakalayan ons altın, son haftalarda yaşadığı sert düşüşlerle yatırımcısını paniğe sürükledi.

Türkiye’de yaşanan enflasyon nedeniyle birikimini altında tutan milyonlarca vatandaş, uzmanların yaptığı açıklamalara dikkat kesilirken, Kapalıçarşı’nın nabzını tutan İslam Memiş, altın fiyatlarında yaşanacak tarihi gelişmeler öncesinde “Hazırlığa başlayın” uyarısını yineledi.

Son günlerde yaşanan düşüşlerin maksatlı şekilde yürütüldüğünü ve gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının bu düşüşler sonrası ucuz fiyatlardan altın stoklarını artırdığını belirten uzman isim, çok yakında bir sabah aniden yaşanacak gelişmelerle ons altın fiyatlarının 200 dolar birden fırlayacağını belirtti.
Memiş, ilerleyen haftalarda altın tarafında yaşanacak gelişmeler için şu ifadeleri kullandı:


“BİR SABAH UYANACAKSINIZ VE ŞOK OLACAKSINIZ”

Ons altın 2010 dolar seviyesinde. Bu haftaki videomuzda çok sert geri çekilme olabileceğini ifade etmiştik. 2030 dolar seviyeleri de aşağı yönlü kırıldı. Şimdi 2000 üzerinde tutunma çabasını sürdürecek. Burada önemli olan nüans şu, altın jeopolitik gerilimlerden ve küresel ekonomik belirsizliklerden her zaman beslendiği için altının ons tarafındaki yaşanan bu düşüş aslında dünyadaki merkez bankalarının altın rezervlerini artırması için bir fırsat sunuyor. Altının her düşüşü, beraberinde merkez bankalarının talebiyle birlikte jeopolitik risk faktörlerinin tetiklenmesi anlamına geliyor.

“TEK GÜNDE 150-200 DOLAR BİRDEN YÜKSELECEK”

Her risk öncesi ons altını düşürürler, merkez bankaları düşük fiyattan altın alımını artırır ve sonra bir sabah haber gelir ki çarşı pazar karışmış ve altın rekora koşmuş. Şimdi dünya altın konseyi yılın ilk çeyreğinde hangi ülkenin merkez bankasının ne kadar altın aldığını açıklayacak. Ben de size şunu hatırlatacağım Ocak ayında ons altında sürpriz bir geri çekilme olmuştu, ben de size merkez bankalarının stoklarını artıracağını ifade etmiştim diye sunacağım ve mart sonunda bu verileri yeniden yorumlayacağız.

Demem o ki bu düşük fiyatları merkez bankaları değerlendiriyor, siz de yatırımcı olarak fırsatları kaçırmayın çünkü her zaman gelecek fırsatlar değil bu. Altın tarafında tek günde 150-200 dolarlık bir atak yaşandığında, “keşke bu fiyatlardan alım yapsaydım” diye pişman olacaksınız ama artık çok geç olmuş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x