“Köpeğim bu ülkenin emeklisinden daha çok geziyor”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, ekonomiden adalet sistemine kadar birçok konuda duyduğu rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Vatandaş çok gezdiğini ve köpeği “Tarçın”ın da kendisiyle birlikte çok yer gördüğünü belirtirken köpeğini göstererek, “Benim köpeğim yüzde 90 emekliden şanslı bu ülkede. Benim emeklim kendi memleketine kurban kesmeye gidemiyorsa, ev sahibi çıkarırsa yeniden ev tutmak da zorlanıyorsa biz istediğimiz kadar konuşalım arkadaşım” dedi.

Konuşmasının devamında adalet sisteminden ve siyasetçilerin tavırlarından rahatsız olduğunu belirten vatandaş şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkede yabancılar senden benden iyi yaşıyor. Eskiden ‘Bir Türk dünyaya bedel’ diye bir söz vardı, artık bir Türk’ün dünya ağzına… Yöneticilerimiz de buna müsaade ediyor.

Geliyor bizim paketçi kuryemizi adam öldürüp gidiyor. Biz buna sahip çıkamıyoruz. Bu çocuk şehittir. Görev başında ölmüş ya da öldürülmüş, görev şehididir bu çocuk.

Bu çocuğun ve ailesinin hakkını savunamıyorsak, hâlâ adamlara bir soru sorduğumuzda ‘Bizim konumuz Filistin’ diyorlarsa o zaman gitsinler Filistin’de milletvekili, bakan, cumhurbaşkanı olsunlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir