‘Meclis’te mangal’ sorulan emekli: “Herkes geçiniyor… AKP’yi savunuyorum”

Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında AKP’li vekillerin mangal partisi düzenlemesi vatandaşlar tarafından eleştirildiği gibi destek çıkanlar da oldu.

Sokak röportajında Sokak Kedisi isimli Youtube kanalına konuşan bir vatandaş “Mşunları söyledi:

“Ben öyle bir parti yapmam. Yapsın ne güzel. Seninkiler çiğ köfte atıyordu. Memleketimizin insanı, AKP o parti değil. Hiç ekonomik kriz yok. Şu lokantalara bak. Kriz yok tabii, mutlu. Ben emekliyim, mutluyum. 7500 lira. Başka gelirim var, çalıştım zamanında, yemedim içmedim biriktirdim. Eskiden emekli maaşıyla ufak ihtiyaçlardı. Şimdi emekli maaştan kira doğalgaz su verecek.”

Muhabirin “Sizin diğer gelirleriniz ne kadar?” sorusu üzerine “Onu ben sana niye söyleyeyim şimdi burada? İlla ki bir yan geliri var.” dedi.

Ardından muhabir “O zaman seslenelim Erdoğan’a, emekli zam istemiyor maaşına, 7500 lira ile mutlu.” dedi. Bunun üzerine o vatandaş “Hastaneleri gezdin mi? Var mı dünyada?” diye sordu.

Randevu bulma sorunu yaşadığını söyleyen muhabire bir vatandaş “Yarına randevu alsana, yarın al.” diyerek destek verdi. Ardından emekli vatandaş şunları söyledi:

“Ben seninle mi konuşuyorum? AKP’liyim ve AKP’yi de savunuyorum. Akşam gidelim Kadıköy çarşıya. O balık pazarından insanlar nasıl alışveriş yapıyor. O lokantalar…”

Muhabir ise “O kesim yüzde 10’luk kesin. İnşallah sizin de emekli maaşınız olur sadece, başka hiçbir geliriniz olmaz.” ifadelerini kullandı. Vatandaş ise “Ben 66 yaşındayım. 10 yaşından beri çalışmışım. Ortaokul mezunuyum. İnşaat kalfasıyım. Hala bir şey olsun şurada gider duvar örerim.” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x