Nihal Candan’ın Sır Gibi Sakladığı Eşi Ortaya Çıktı: Evlilik Bilerek Duyurulmadı

‘Suç örgütüne üye ve dolandırıcılık’, ‘kara para aklama’ suçlamalarıyla karşı kaşıya kalan sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın tutuklanması olay oldu. Candan kardeşlerin tutuklanması sonrası hayatlarına ve soruşturmaya ilişkin yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Nihal Candan’ın sır gibi sakladığı eşi Mehmet Faruk Çiçek, ortaya çıktı. Çiçek avukatı aracılığıyla açıklamalarda bulundu. 

Candan kardeşlerin soruşturmasında yeni gelişme yaşandı. Nihal Candan’ın gözaltına alındığı evde eşi Çiçek’in de olduğu öğrenildi. Kapıyı açan iş insanı Mehmet Çiçek’in polislere, ‘yanlış adrese geldiniz’ dediği iddia edildi.

Hayatımıza İşte Benim Stilim yarışmasıyla giren Nihal (Gülnihal Çiçek) ve Bahar Candan kardeşler geçtiğimiz hafta, yürütülen ‘dolandırıcılık’ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Halk TV’de yer alan habere göre, Nihal Candan’ın 5 ay kadar önce evlendiği eşi Mehmet Faruk Çiçek’in avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı iddia edildi.

Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Çiçek’in avukatı Kemal Özdemir, “Müvekkil Mehmet Faruk Çiçek, söz konusu soruşturmanın bir süjesi değil. Soruşturulan konularla bir ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

Av. Özdemir, iş insanı Çiçek’in ilk evliliğinden iki çocuğunun olduğunu dikkat çekerek, sözlerine devam etti: “Müvekkilin, mensubu olduğu ailenin gelenekleri ve mahremiyet isteği nedeniyle eşi Nihal Candan ile yapmış oldukları evlilik, kamuoyuna bilinçli olarak duyurulmadı.”

Nihal Candan’ın gözaltına alındığı günü anlatan avukat Özdemir, “Polis ekipleri eve geldiğinde müvekkil de şok geçiriyor. Eşi için gelindiğini asla aklına getirmiyor. Hatta gelen polislere, ‘galiba yanlış adrese geldiniz’ diyor” dedi.

Tutuklu bulunan Nihal Candan’ın eşi Mehmet Faruk Çiçek’in, Seyid Lojistik Kargo ile nargile tütünü üreticisi Daim Tobacco’nun sahibi olduğu belirtildi. Nihal Candan’ın eşi Mehmet Çiçek tarafından bu süreçte yalnız bırakıldığına ilişkin haberler gündeme geldi. Avukat Özdemir, bu konuya da açıklık getirerek, “Bugün de tutuklu bulunduğu cezaevine giderek kendisini ziyaret etti” diyerek iddiaları yalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x